Centrum mikroskopickej endodoncie - MUDr. Marcel KUNEC

Mikroskopická endodoncia

Endodoncia prevedená pod operačným mikroskopom je kvalitnejšia a preto aj prognóza je dlhodobejšia.

Liečba koreňových kanálikov

Kedy je potrebná endodoncia?

K endodontickému ošetreniu sa pristupuje v prípade, keď zubný kaz prenikol k zubnému nervu a začal poškodovať jeho štruktúru.

Zubný nerv nemá schopnosť obrany a preto pri dlhodobom vplyve toxínov baktérii zubného kazu odumiera. Ak ani v tomto štádiu nedôjde k zásahu zubára, baktérie sa cez koreňový kanálik šíria do okolia zuba, poškodzujú tkanivo kostného lôžka a prostredníctvom krvného riečiska môžu časom negatívne ovplyvniť aj celkový zdravotný stav pacienta. Včasné odstránenie odumretého tkaniva a úspešné ošetrenie koreňových kanálikov zub zachráni, a zubár sa nemusí rozhodnúť pre jeho extrakciu.

Naše odporúčanie:

Primárna endodoncia - prvotné ošetrenie koreňových kanálikov

Reendodoncia - prerobenie koreňových kanálikov, to znamená, že koreňový systém už bol ošetrený, ale ošetrenie nebolo prevedené správne alebo neboli nájdené všetky koreňové kanáliky

Vyberanie zalomených koreňových nástrojov z koreňových kanálikov

Uzáver perforácií (prederavení) zuba spôsobených lekárom alebo patologickým procesom v zube špeciálne na to určenými materiálmi

Apexfixácia - uzáver hrotu koreňa poškodeného patologickým procesom (napr.: „nálezom, vačkom“) v apikálnej časti zuba

Za kvalitným ošetrením už nemusíte cestovať do zahraničia

Renomovaná a celoeurópsky známa rakúska klinika IMPLANTCARE v spolupráci s naším Centrom mikroskopickej endodoncie otvorila v Bratislave svoju pobočku IMPLANTCARE Slovakia.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Pozrieť kliniku IMPLANTCARE Slovakia